Заклад дошкільної освіти №1
селища Щирець, Львівська область

Інформує медична служба

Медогляд працівників

Із жовтня цього року вимоги щодо медоглядів працівників передбачено в Законі № 2573, зокрема в ч. 2 ст. 34 вказано:

Профілактичний медичний огляд працівників закладів освіти

Що включатиме обов'язковий профілактичний медичний огляд працівників закладів освіти з 01 жовтня 2024 року?
Обов’язковий профілактичний медичний огляд буде включати: 
 
лабораторні дослідження:
 
загальний аналіз крові (включно з лейкоцитарною формулою); 
глюкоза крові;
загальний аналіз сечі; 
серологічні дослідження крові на інфекційні хвороби; 
дослідження калу на виявлення гіменолепідозу та ентеробіозу;
бактеріологічні дослідження (лише для окремих категорій працівників);
обстеження лікарями-спеціалістами: 
 
терапевт або лікар загальної практики – сімейний лікар;
дерматовенеролог;
отоларинголог; 
стоматолог; 
психіатр;
інструментальні дослідження: 
 
вимірювання артеріального тиску; 
електрокардіограма; 
інші дослідження;
флюорографія: 
 
проводиться при проведенні попереднього медогляду та надалі 1 раз на рік при належності до груп підвищеного ризику розвитку туберкульозу.
 
Чи потрібно працівникам закладів освіти щорічно проходити флюорографію?
 
Відповідно до Переліку, затвердженого наказом МОЗ від 23 липня 2002 року № 280 (у редакції наказу МОЗ від 08 листопада 2023 року № 1925, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 листопада 2023 року за № 2013/41069), передбачено, що флюорографія проводиться при проведенні попереднього медогляду та надалі 1 раз на рік при належності до груп підвищеного ризику розвитку туберкульозу, зокрема діагностики латентної туберкульозної інфекції, відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я. Тобто, лише при належності до групи підвищеного ризику розвитку туберкульозу таке дослідження має проводитися 1 раз на рік. І це визначає заклад охорони здоров’я.
«Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту Педрада
Джерело: https://oplatforma.com.ua/news/83342-onovleno-vimogi-moz-shchodo-medoglyadiv-pratsivnikiv-zakladiv-osviti?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=fb_post_ped_news_83342_25.09.2024?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR2SsCbPBn1eEjHN9d3TTpvCXq2A14uisiEbEALeiYW03c7A3J1HxAVOK4c_aem_V29Bu5SPV73KPubTg4zFRQ»

 

Норма закону

2. Суб'єкти господарювання зобов'язані здійснювати медико-санітарні заходи щодо забезпечення безпечних для людини умов праці та виконання вимог санітарного законодавства, зокрема щодо виробничих процесів і технологічного устаткування, організації робочих місць, режиму праці, організації попередніх та періодичних медичних оглядів, відпочинку та побутового обслуговування працівників, з метою запобігання виникненню професійних захворювань та інфекційних хвороб, пов'язаних з умовами праці.

Обов'язкові попередні (до прийняття на роботу) та періодичні медичні огляди повинні проходити, зазначає Інна Журавська, експертка, ЛІГА:ЗАКОН

:

– працівники суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність, пов'язану з обслуговуванням населення. Міністерство охорони здоров'я за погодженням із Держпраці має затвердити перелік таких видів діяльності;

– працівники, зайняті на важких роботах і на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці відповідно до Порядку № 246.

При цьому в ч. 2 ст. 45 Закону № 2573 вказано, що періодичні медичні огляди проводять за рахунок роботодавця. Тобто зобов'язань роботодавця щодо оплати попереднього (до прийняття на роботу) медичного огляду Закон № 2573 не передбачає.

Також у ч. 1 ст. 45 цього Закону вказано, що Міністерство охорони здоров'я має затвердити порядок організації і здійснення медоглядів. Ба більше, новацією є запровадження електронної медичної книжки в електронній системі охорони здоров'я. Тож паперові медичні книжки поступово відходять у минуле. З огляду на це роботодавцям варто уважно ставитися до питання достовірності паперової медичної книжки працівника, адже незабаром їх має бути переведено в електронний формат і, ймовірно, з деякими працівниками доведеться припиняти трудові відносини.

Як і раніше, у роботодавця залишається право відсторонювати від роботи або притягувати до дисциплінарної відповідальності працівників, які без поважних причин не пройшли в установлений термін обов'язковий медичний огляд у повному обсязі (ч. 5 ст. 45 Закону № 2573). Умови проведення позачергових медичних оглядів працівників також не змінилися. Їх проводитимуть на вимогу посадових осіб органу державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог санітарного законодавства у відповідній сфері, а також на прохання працівника, якщо він пов'язує погіршення стану свого здоров'я з умовами праці.

Зрозуміло, що для виконання цього Закону роботодавцями Міністерство охорони здоров'я ще має затвердити відповідні нормативно-правові акти. Сподіваємося, що незабаром такі документи з'являться.

Зміни щодо медоглядів працівників, запроваджені Законом № 2573, не стосуються медоглядів, які мають забезпечуватися за рахунок роботодавця відповідно до ст. 169 КЗпП та ст. 17 Закону № 2694 для працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці та на роботах, де є потреба у професійному доборі. Такі роботи визначено в Порядку № 246.

 

ЕЛЕКТРОННА ЧЕРГА В САДОК!

Фото без опису

Фото без опису

Святковий календар. Спілкуємося українською мовою

Фото без опису

Фото без опису

 

 

Логін: *

Пароль: *