Заклад дошкільної освіти №1
селища Щирець, Львівська область

Консультації

☀️Літня спека несе серйозні загрози, особливо для дітей. Одна з небезпек – це ситуації, коли їх залишають у автомобілях без нагляду. 

 

У спекотний день температура в закритому авто, навіть з кондиціонером, часом може піднятися до небезпечного рівня дуже швидко – на 20 градусів за Цельсієм лише за 10 хвилин. 

 

На жаль, це призводить до трагічних наслідків: випадки дитячої смертності від теплового удару в гарячому автомобілі фіксуються щороку.

 

Щоб запобігти трагедії: 

 

👉Ніколи не залишайте дитину в автомобілі. Навіть на кілька хвилин. Це золоте правило, яке може врятувати життя.

👉Використовуйте візуальні чи звукові нагадування, щоб не забути дитину в автомобілі. Для прикладу, можна залишити телефон, сумку, інший важливий предмет на задньому сидінні поруч з дитячим сидінням.

👉Якщо бачите дитину, залишену саму в автомобілі, негайно викликайте поліцію. Ваші дії можуть врятувати життя.

 

Пам’ятайте, що діти більш схильні до теплового удару. Це може призвести до серйозних медичних наслідків: пошкодження внутрішніх органів, непритомності, навіть смерті. 

 

Детальніше на сайті – https://tinyurl.com/2m8ut676

Обережно! Кашлюк.

З 2023 року в Україні зростає захворюваність на кашлюк, повідомляють у Центрі громадського здоров’я України.  За перші два місяці 2024 року зафіксовано 515  випадків захворювання, тоді як за аналогічний період минулого року було зареєстровано тільки 27 випадків, 95,9% усіх захворілих — діти, 4,1% — дорослі. Більшість хворих — діти дошкільного та раннього шкільного віку. Причина зростання захворюваності — велика кількість нещеплених дітей, зазначають у ЦГЗ.  На жаль, як серед батьків, так і серед частини медичних працівників досі існують упередження стосовно вакцинації проти кашлюку немовлят, що піддає здоров’я та життя дітей без перебільшення смертельній небезпеці. “Кашлюк найбільш небезпечний для дітей перших років життя, а особливо – перших місяців життя. Саме в цьому віці реєструється найбільша кількість смертей від кашлюку. Наприклад, на початку ХХ ст. 8 з 10 дітей не доживали до 2 років, з них – 1-2 дітей помирали через кашлюк. Якраз через такі обставини календар щеплень від початку і був побудований таким чином, аби якогомога раніше надати захист дитині від тяжкого перебігу кашлюку”, – пояснює голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ), к.м.н. Федір Лапій. Випадки смерті немовлят від кашлюку було зафіксовано в Україні в 2023 році, коли загинула 2-місячна дитини на Волині та 3-місячна на Рівненщині. Вакцинація немовлят проти кашлюку входить до Національної програми імунізації та забезпечується коштом держави. Щеплення проводиться в 2, 4, 6 та 18 місяців комплексними вакцинами, що захищають також проти інших інфекційних хвороб.  Важливо розуміти, що побічні реакції на щеплення у вигляді підвищення температури тіла, болю та почервоніння в місці введення вакцини є варіантом норми та можливі після використання як вакцини, отриманої коштом держави, так і вакцини, за яку батьки сплатили власним коштом в аптеці чи приватній клініці. “На сьогодні нам відомо, що вакцина з ацелюлярним кашлюковим компонентом (АаКДП) у порівнянні з вакциною з цільноклітинним кашлюковим компонентом (АКДП) не має суттєвих відмінностей з точки зору ризику розвитку побічних реакцій у дітей першого року життя”, – зазначає Федір Лапій. Відкладаючи вакцинацію чи відмовляючись від неї через необгрунтовані страхи перед реакцією на щеплення, батьки наражають немовлят на небезпеку тяжкого перебігу кашлюку, госпіталізації та смерті. Якщо ваша дитина з певних причин не отримала щеплення проти кашлюку чи пропустила одне з них, негайно зверніться до сімейного лікаря чи педіатра та надолужте необхідні щеплення. Здоров’я та добробут наших дітей – то, в першу чергу, наша відповідальність. 

 

ЕЛЕКТРОННА ЧЕРГА В САДОК!

Святковий календар. Спілкуємося українською мовою

 

 

Логін: *

Пароль: *