Заклад дошкільної освіти №1
селища Щирець, Львівська область

Консультації

Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) — це психічний стан, що виникає внаслідок пережитого сильного стресу або травми. Крім ПТСР, виділяють також комплексний посттравматичний стресовий розлад (КПТСР), для якого характерні багаторазові, безперервні, повторювані травми. Основними симптомами ПТСР/КПТСР є:

🔹Повторне переживання травматичної ситуації: спогади, сняться жахіття.

🔹Уникання: уникнення місць, людей чи ситуацій, що нагадують про подію.

🔹Негативні зміни у мисленні та настрої: постійні негативні думки, відчуття провини чи сорому.

🔹Постійне відчуття загрози, підвищена збудливість: проблеми зі сном, роздратованість. Якщо ви зіштовхнулися з симптомами ПТСР/КПТСР, не залишайтеся наодинці з проблемою, адже фахівці допоможуть побороти це. Комплексний ПТСР діагностує лікар-психіатр - саме він і призначає лікування.

При роботі з КПТСР використовують методи самодопомоги теж – терапевт вчить людину боротися з симптомами самостійно.

🏥Якщо близька людина має ПТСР/КПТСР, то не змушуйте її звернутись по медичну допомогу. Замість некоректного «думаю, тобі краще звернутись по допомогу до психолога/психотерапевта/психіатра» краще поцікавтеся «чи потрібна тобі допомога?», «чи можу я чимось допомогти?». Важливо це робити в спокійній обстановці. Завжди чекайте доречного моменту, щоб запропонувати звернутись до фахівця. ❗Обов'язково дайте знати, що на вас можна покластися – саме це є важливою підтримкою.

Щоб підтримати людину з ПТСР/КПТСР, використовуйте прості правила

: ✅Поважайте переживання та досвід людини

; ✅Використовуйте пряму комунікацію, не змушуйте здогадуватись, що ви хочете сказати;

✅Давайте зрозуміти, що почуття людини важливі;

✅Слухайте стільки, скільки необхідно;

✅Будьте поруч;

✅Не змушуйте людину розповідати про болючий досвід;

✅Наголошуйте на сильних сторонах особистості;

✅Ознайомтеся з доказовою інформацією про КПТСР;

✅Не давайте порад, якщо у вас їх не просять.

 

☀️Літня спека несе серйозні загрози, особливо для дітей. Одна з небезпек – це ситуації, коли їх залишають у автомобілях без нагляду. 

У спекотний день температура в закритому авто, навіть з кондиціонером, часом може піднятися до небезпечного рівня дуже швидко – на 20 градусів за Цельсієм лише за 10 хвилин. 

На жаль, це призводить до трагічних наслідків: випадки дитячої смертності від теплового удару в гарячому автомобілі фіксуються щороку.

Щоб запобігти трагедії: 

👉Ніколи не залишайте дитину в автомобілі. Навіть на кілька хвилин. Це золоте правило, яке може врятувати життя.

👉Використовуйте візуальні чи звукові нагадування, щоб не забути дитину в автомобілі. Для прикладу, можна залишити телефон, сумку, інший важливий предмет на задньому сидінні поруч з дитячим сидінням.

👉Якщо бачите дитину, залишену саму в автомобілі, негайно викликайте поліцію. Ваші дії можуть врятувати життя.

Пам’ятайте, що діти більш схильні до теплового удару. Це може призвести до серйозних медичних наслідків: пошкодження внутрішніх органів, непритомності, навіть смерті. 

Деальніше на сайті – https://tinyurl.com/2m8ut676

Обережно! Кашлюк.

З 2023 року в Україні зростає захворюваність на кашлюк, повідомляють у Центрі громадського здоров’я України.  За перші два місяці 2024 року зафіксовано 515  випадків захворювання, тоді як за аналогічний період минулого року було зареєстровано тільки 27 випадків, 95,9% усіх захворілих — діти, 4,1% — дорослі. Більшість хворих — діти дошкільного та раннього шкільного віку. Причина зростання захворюваності — велика кількість нещеплених дітей, зазначають у ЦГЗ.  На жаль, як серед батьків, так і серед частини медичних працівників досі існують упередження стосовно вакцинації проти кашлюку немовлят, що піддає здоров’я та життя дітей без перебільшення смертельній небезпеці. “Кашлюк найбільш небезпечний для дітей перших років життя, а особливо – перших місяців життя. Саме в цьому віці реєструється найбільша кількість смертей від кашлюку. Наприклад, на початку ХХ ст. 8 з 10 дітей не доживали до 2 років, з них – 1-2 дітей помирали через кашлюк. Якраз через такі обставини календар щеплень від початку і був побудований таким чином, аби якогомога раніше надати захист дитині від тяжкого перебігу кашлюку”, – пояснює голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ), к.м.н. Федір Лапій. Випадки смерті немовлят від кашлюку було зафіксовано в Україні в 2023 році, коли загинула 2-місячна дитини на Волині та 3-місячна на Рівненщині. Вакцинація немовлят проти кашлюку входить до Національної програми імунізації та забезпечується коштом держави. Щеплення проводиться в 2, 4, 6 та 18 місяців комплексними вакцинами, що захищають також проти інших інфекційних хвороб.  Важливо розуміти, що побічні реакції на щеплення у вигляді підвищення температури тіла, болю та почервоніння в місці введення вакцини є варіантом норми та можливі після використання як вакцини, отриманої коштом держави, так і вакцини, за яку батьки сплатили власним коштом в аптеці чи приватній клініці. “На сьогодні нам відомо, що вакцина з ацелюлярним кашлюковим компонентом (АаКДП) у порівнянні з вакциною з цільноклітинним кашлюковим компонентом (АКДП) не має суттєвих відмінностей з точки зору ризику розвитку побічних реакцій у дітей першого року життя”, – зазначає Федір Лапій. Відкладаючи вакцинацію чи відмовляючись від неї через необгрунтовані страхи перед реакцією на щеплення, батьки наражають немовлят на небезпеку тяжкого перебігу кашлюку, госпіталізації та смерті. Якщо ваша дитина з певних причин не отримала щеплення проти кашлюку чи пропустила одне з них, негайно зверніться до сімейного лікаря чи педіатра та надолужте необхідні щеплення. Здоров’я та добробут наших дітей – то, в першу чергу, наша відповідальність. 

 

ЕЛЕКТРОННА ЧЕРГА В САДОК!

Фото без опису

Фото без опису

Святковий календар. Спілкуємося українською мовою

Фото без опису

Фото без опису

 

 

Логін: *

Пароль: *